Novinky


 16.11.2020 - Hypoteční úvěr se sazbou 1,74 % p. a. do 80 % LTV při fixaci na 5 let.

22.10.2020 - Jsme s Vámi online. To, na čem nám záleží, jste Vy. Jsme připraveni spojit se s Vámi z pohodlí Vašeho domova. Bezpečně. Na jeden klik.

15.10.2020 - Úvěr s úrokovou sazbou 3,9 % p.a. od 200 tis. Kč se splatností 60 měsíců. Pro více informací nás kontaktujte.

Spolupráce


43. výsadkový prapor
Srdce Krkonoš
Jamich
 GTeam - Profesionální poradenství pro Evropu - Děti a rodinné finance

Co vědí naše děti o rodinných financích?

Poslední průzkumy přinášejí zajímavé informace o finanční výchově dětí v českých rodinách. Podle nich se řada rodičů se svými dětmi o rodinných financích vůbec nebaví. Mají totiž obavu, aby své děti zbytečně nezatěžovali. A velká část rodičů nedává dětem do 12 let vůbec žádné kapesné. Přidáme-li k výsledkům nízkou úroveň finančního vzdělání na mnohých základních školách, nemůžeme se pak divit podprůměrné finanční gramotnosti celé společnosti.

Více se o rodinných financích s dětmi mluví na malých městech a na venkově, kde se rodina k penězům staví zodpovědněji. Odedávna si lidé na venkově museli majetek náročně vydobýt a jeho udržení určuje společenskou prestiž rodiny. Rodiče na malých městech také častěji dávají dětem finanční odměnu i nad rámec kapesného, pokud dostanou dobré známky ve škole.

Špatnou zprávou je, že většina rodičů dětí na prvním stupni základních škol nedává dětem vůbec žádné kapesné. Rodiče jsou totiž přesvědčeni, že malé děti s penězi neumí zacházet nebo peníze nepotřebují. Někteří rodiče také spoléhají na školy, které mají nařízené zařadit finanční vzdělávání do svých osnov. Bohužel stále platí, že děti se toho ve škole příliš nedozví a jejich schopnost zacházet s penězi je malá. Naučit děti dobře hospodařit zůstává tedy úkolem rodičů. Na trhu existuje řada finančních produktů, které jsou pro děti určeny. Pro doporučení s jejich vhodným výběrem využijte kontaktů na těchto stránkách.

© GTeam 2020 | Všechna práva vyhrazena | Gasparteam spol. s r. o.